Różne rodzaje stypendiów sportowych dla studentów

Istnieją różne rodzaje stypendiów sportowych dla studentów. Mogą one być Athletic i Academic. Kryteria dla tych stypendiów sportowych różnią się w zależności od uczelni. Podczas gdy wiele uniwersytetów nie używa systemu tier, mają pewne kryteria, które musisz spełnić. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z tych kryteriów. Te informacje mogą pomóc Ci zdecydować, który rodzaj stypendium jest dla Ciebie odpowiedni.

Stypendia akademickie i sportowe

Istnieje wiele rodzajów dostępnych stypendiów sportowych i akademickich, a każde z nich jest warte inną kwotę. Niektóre są w pełni finansowane, pokrywając wszystkie wydatki, podczas gdy inne mogą pokrywać tylko niektóre z nich. Wielkość i poziom konkurencji w danym sporcie również odgrywa rolę w tym, ile pieniędzy na stypendium sportowe może otrzymać student.

Oba rodzaje stypendiów mogą być stosowane w połączeniu ze sobą. Podczas gdy stypendia naukowe pokrywają większość kosztów studiów, stypendia sportowe często pokrywają tylko część całkowitego czesnego. Niezależnie od rodzaju stypendium, do którego się kwalifikujesz, nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć swoją podróż w kierunku pomocy finansowej. Stypendia to ogromna szansa zarówno dla studentów, jak i trenerów.

Stypendia sportowe wymagają, aby studenci-sportowcy spełniali pewne standardy akademickie, aby się do nich kwalifikować – te słowa są twórczością specjalistów strony dadibidiya.com. Oznacza to, że muszą mieć co najmniej 2,0 GPA i być na pewnym poziomie w swoim sporcie, aby otrzymać stypendium. Kryteria dla stypendiów sportowych są inne niż dla stypendiów akademickich, ale te dwa rodzaje nagród mają pewne podobieństwa.

Sportowcy powinni również zwrócić uwagę na sytuację finansową swojej rodziny. Każdy college ma różne pakiety pomocy finansowej, więc ważne jest, aby wiedzieć, jaką kwotę będzie musiała zapłacić twoja rodzina przed złożeniem wniosku o pomoc. Wskaźnik pomocy dla studentów wkrótce zastąpi szacowany wkład rodzinny (EFC), który mówi studentom, ile ich rodziny muszą zapłacić, aby móc uczęszczać do college’u.

Stypendia sportowe są przyznawane studentom-atletom, którzy wyróżniają się w swoim sporcie i wykazują obietnicę zostania profesjonalistami po ukończeniu studiów. Stypendia te są przyznawane przez NCAA (National Collegiate Athletic Association), która jest organem zarządzającym dla większości sportów międzyuczelnianych. NCAA ma ścisłe wytyczne dotyczące tego, które sporty kwalifikują się do stypendiów sportowych, a także wysokości przyznawanych im stypendiów sportowych.

Zarówno stypendia akademickie jak i sportowe mogą być łączone z inną pomocą finansową. Chociaż procedury i zasady różnią się w zależności od uczelni, oba rodzaje nagród są zazwyczaj oparte na zasługach. Stypendia akademickie są przyznawane studentom, którzy wyróżniają się w klasie, podczas gdy stypendia sportowe są przyznawane tym, którzy są wyjątkowi w swoim sporcie. Ważne jest, aby pamiętać, że stypendia sportowe nie są gwarantowane przez cztery lata.

Proces ubiegania się o stypendium sportowe powinien być prosty i nieskomplikowany. W większości przypadków stypendia wymagają minimalnego GPA, a czasem także określonego wyniku testu standaryzowanego. Stypendia akademickie są zazwyczaj stypendiami częściowymi, które opłacają część czesnego, pokoju i wyżywienia oraz innych zajęć szkolnych. Stypendia częściowe mogą pokrywać tylko część kosztów studenta, dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z listem przyznania stypendium, ponieważ szczegóły dotyczące stypendium będą się różnić.

Niezrekrutowani walk-ony

Istnieją dwa główne rodzaje walk-onów: walk-ony zrekrutowane i walk-ony niezrekrutowane. Rekrutowani walk-oni to ci, z którymi skontaktował się trener przed przyjazdem na kampus i którzy mają wziąć udział w otwartym tryoucie, aby spróbować swoich sił w drużynie. Rekrutowani walk-ons, jednakże, nie mają zagwarantowanego miejsca w składzie i nie kwalifikują się do pomocy finansowej. Są jednak na celowniku trenera i mają duże szanse na zdobycie stypendium.

Niestety, niektórzy niezrekrutowani walk-oni nie otrzymują takiego samego wsparcia jak ich koledzy z drużyny. W przeciwieństwie do sportowców stypendialnych, walk-ons mogą nie otrzymać wsparcia działu sportowego jako ich preferowani koledzy z drużyny. Może to prowadzić do niesprawiedliwego traktowania i braku czasu na treningi.

Innym rodzajem walk-onów są walk-ony preferowane. Mimo, że nie otrzymują stypendium sportowego, przechodzą przez proces rekrutacji i są zazwyczaj pierwsi w kolejce na wolne pozycje w tabeli głębokości. Jeśli są wystarczająco utalentowani, mogą skończyć zarabiając stypendium w ich drugim lub trzecim sezonie.

W odróżnieniu od sportowców otrzymujących stypendium, sportowcy walczący o przyjęcie do szkoły na własną rękę. Uczestniczą w otwartych próbach dołączenia do drużyny i zazwyczaj mają rozmowę z trenerem, aby upewnić się, że są uprawnieni do próby. Jednak nie zawsze otrzymują czas gry, a trenerzy często faworyzują tych ze stypendiami nad walk-onami.

Podczas gdy zawodnicy walkowerowi nie otrzymują uznania i sławy, na którą zasługują, wielu walkowerów nie jest w tym dla sławy. Raczej cieszą się oni doświadczeniem zespołu i ćwiczeniem z kolegami z drużyny. W rezultacie spędzą większą część swojego czasu będąc sportowcem w college’u.

Podczas gdy niektórzy walk-ons są wysoko rekrutowani, inni odrzucili oferty stypendialne, aby odnieść sukces. Na przykład Baker Mayfield, który był bardzo rekrutowany przez główne uczelnie, odrzucił cztery oferty Division I, aby stać się walk-on. Jego status „walk-on” w Texas Tech pomógł mu zdobyć pracę w pierwszym sezonie. Stamtąd poszedł dalej, aby stać się pierwszym ogólnym wyborem w 2018 NFL Draft.

Podczas gdy wielu walk-onów nie dostaje wiele uwagi, czasami są one uznawane za ich wkład. Niektórzy otrzymują nawet częściowe stypendia. Pozwala im to konkurować z zawodnikami, którzy są już rekrutowani przez college. Jeśli masz umiejętności i poświęcenie, możesz również zostać walk-onem.

Ekwiwalent sportowy

Ekwiwalent sportowy Stypendia sportowe są przyznawane przez NCAA. Podczas gdy pieniądze na pełne stypendium są rzadkie, trenerzy często podzielą je między wielu graczy. W ten sposób mogą uzyskać jak najwięcej sportowców wysokiego kalibru, jak to możliwe. Niektóre przykłady tych sportów obejmują gimnastykę męską, siatkówkę i tenis.

Pierwszym krokiem w ubieganiu się o stypendium jest wiedza, jaki sport chcesz uprawiać. Jeśli jesteś pasjonatem danego sportu, możesz rozważyć pełne stypendium. Wiele sportów daje stypendia full ride studentom-atletom, którzy są wystarczająco dobrzy, aby grać na poziomie collegiate. Ale pamiętaj, że te stypendia nie są szeroko rozpowszechnione i są zazwyczaj przyznawane tylko początkującym.

Komitet Transformacji NCAA Division I rozważa obecnie zmiany w przyznawaniu stypendiów w sportach równoważnych. Jeśli zostaną zatwierdzone, zmiany te zapewniłyby ponad 1 miliard dolarów dodatkowych stypendiów każdego roku. Byłaby to najbardziej znacząca zmiana w college’u od czasu uchwalenia tytułu IX 50 lat temu. I może to być tylko to, czego potrzebujesz, aby dostać stopę w drzwiach.

Podczas gdy stypendia sportowe ekwiwalentu D1 nie są warte tyle, co stypendia headcount, wiele z nich nadal warto ubiegać się o. Tak długo, jak jesteś w górnych 20% swojej klasy maturalnej, mają łączny GPA 3,5, i mają minimalny wynik SAT lub ACT sumy 100, można ubiegać się o stypendium sportowe D1.

Pomimo szumu, większość stypendiów sportowych nie pokrywa w pełni kosztów uczęszczania do college’u. Chociaż mogą być pomocne w pokryciu wydatków na studia, są to roczne kontrakty i nie ma gwarancji, że zostaną odnowione. Kontuzje, niekwalifikacje i zmiany trenerów mogą spowodować utratę stypendium sportowego. Możesz również stracić stypendium z powodu słabych wyników. Dlatego upewnij się, że sprawdzisz szczegóły swojej aplikacji zanim zaczniesz!

Podobnie jak w przypadku stypendiów liczonych od głowy, ważne jest, aby rozważyć swoje uprawnienia przed złożeniem wniosku. Niektóre szkoły oferują stypendia tylko sportowcom, którzy grają w dyscyplinach Division I. Inne, jak futbol FBS, mogą oferować tylko stypendia typu full-ride. Inne sporty wykorzystują model równoważności i oferują stypendia w oparciu o zdolności sportowe.