Jak dbać o sprzęt sportowy

Czyszczenie ochraniaczy

Czyszczenie ochraniaczy na sprzęcie sportowym jest niezbędne, aby utrzymać je bez zapachu i w dobrym stanie. Kiedy zawodnik gra w piłkę nożną, hokeja lub sparing, ochraniacze mogą się bardzo spocić i śmierdzieć. Aby zapobiec temu problemowi, ważne jest, aby czyścić ochraniacze za pomocą wilgotnej szmatki i środka dezynfekującego przeznaczonego do sprzętu sportowego.

Aby wyczyścić ochraniacze piłkarskie, należy najpierw usunąć wszelkie luźne zabrudzenia. W tym celu możesz użyć wilgotnej szmatki lub gąbki nasączonej ciepłą wodą z mydłem. Po usunięciu zabrudzeń, użyj suchej ściereczki, aby dokończyć czyszczenie. Możesz również użyć antyodorowego środka dezynfekującego w sprayu, aby zabić bakterie na podkładkach.

Czyszczenie ochraniaczy na sprzęcie sportowym jest ważne dla ochrony Twoich kolan i ud. Na szczęście możesz wyprać swoje ochraniacze w pralce. Upewnij się tylko, że pierzesz je używając odpowiedniego detergentu. Możesz również powiesić je do wyschnięcia. Unikaj używania suszarki, ponieważ grube wkładki mogą potrzebować kilku dni, aby całkowicie wyschnąć – dane te zostały zgromadzone przez specjalistów serwisu lot.net.pl. Po wyschnięciu przechowuj je w pomieszczeniu, które jest dobrze wentylowane. Nie przechowuj ich w małej przestrzeni, ponieważ może to przyczynić się do rozwoju pleśni i nieprzyjemnego zapachu.

Jeśli nie czujesz się komfortowo z pralką, możesz również spróbować ręcznie wyprać ochraniacze na sprzęcie. Po każdej grze lub treningu należy wyjąć pady z torby i położyć je płasko do wyschnięcia. Gdy będą już całkowicie suche, możesz włożyć je do pralki lub przeprowadzić je przez delikatny cykl na cyklu bez detergentu. Alternatywnie możesz wyprać swoje podkładki ręcznie w zimnej wodzie, używając w razie potrzeby łagodnego detergentu. Możesz też użyć ściereczki z mikrofibry lub miękkiej szmatki do wytarcia brudu.

Dezynfekcja kasków

Podczas dezynfekcji sprzętu sportowego sportowcy muszą podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby zapobiec przedostaniu się bakterii na sprzęt. Proces jest prosty i polega na umyciu sprzętu płynem do naczyń i ciepłą wodą. Następnie należy przetrzeć kask miękką szmatką. Gdy kask jest suchy, użyj sprayu dezynfekującego, aby zabić wszelkie bakterie, które się utrzymują.

Po dokładnym wyczyszczeniu sprzętu, sportowiec musi sprawdzić, czy nie ma pęknięć, rdzy lub luźnych zapięć. Jeśli kask jest wyposażony w wyjmowane ochraniacze, należy je najpierw zdjąć, a następnie namoczyć ochraniacze w roztworze dezynfekującym. Następnie należy ponownie zamontować kask. Sportowiec powinien upewnić się, że wszystkie ochraniacze są prawidłowo dopasowane.

Spray dezynfekujący do sprzętu sportowego to produkty zarejestrowane przez EPA i FDA, które nie powodują podrażnień i są skuteczne wobec szkodliwych bakterii i wirusów. Są również nietoksyczne i nie zawierają ostrych substancji chemicznych. Dzięki tym chusteczkom drużyny, obiekty sportów akcji i osoby udzielające pierwszej pomocy mogą szybko i skutecznie zdezynfekować kaski.

Środki dezynfekujące nie zastępują mydła do prania. Produkty te zawierają długołańcuchowe środki powierzchniowo czynne, które usuwają brud, olej i komórki skóry ze sprzętu sportowego. Są one jednak niezbędnym elementem higieny sprzętu sportowego. Ponadto produkty te mogą być stosowane do prania ręczników, ubrań i innych przedmiotów z tkanin. Uczelnie w całym kraju wdrażają różne praktyki czyszczenia, aby chronić się przed groźbą wybuchu epidemii koronawirusa.

Przechowywanie dużych piłek

Duże piłki mogą być trudne do przechowywania w koszu na pranie lub wiadrze. Potrzebujesz stojaka do przechowywania, który je pomieści. Jedną z opcji jest użycie mocnej, elastycznej liny. Możesz użyć ćwieków lub u-kształtnych, aby połączyć je razem. Możesz również użyć 3-stopowych linek bungee, aby zabezpieczyć piłki do stojaka.

Wybór miejsca do przechowywania, które jest wystarczająco duże dla twoich piłek pomoże utrzymać je z dala od drogi i pozwoli ci je łatwo znaleźć. Możesz chcieć wyznaczyć inną przestrzeń dla każdego sezonu. W ten sposób będziesz mógł je znaleźć, gdy będziesz ich potrzebował.

Zapobieganie pogorszeniu stanu

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, aby zapobiec pogorszeniu stanu sprzętu sportowego, jest jego właściwe przechowywanie. Sprzęt piłkarski jest wykonany głównie z plastiku i gumy, a długotrwałe narażenie na działanie czynników zewnętrznych może sprawić, że materiały te ulegną szybszemu zniszczeniu. Najlepiej jest przechowywać sprzęt piłkarski w ciemnym, zacienionym miejscu i unikać narażania go na ekstremalne zmiany temperatury i wilgotności. Ponadto, należy szlifować i malować swój sprzęt piłkarski tak szybko, jak to pokazuje oznaki pogorszenia. Pomoże to chronić swój sprzęt przed dalszymi uszkodzeniami od elementów i będzie zapobiegać przed spleśnieniem.

Zapobieganie zapachowi

Podczas dbania o sprzęt sportowy ważne jest, aby zapobiegać powstawaniu zapachu. Na szczęście jest to znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Po pierwsze, powinieneś unikać umieszczania sprzętu w miejscach o wysokiej temperaturze. Oprócz tego, że nie pozwalasz, aby Twój sprzęt stał w gorącym miejscu przez dłuższy czas, możesz również zapobiegać powstawaniu zapachu poprzez wietrzenie sprzętu po każdym użyciu.

Kaski, rękawice i inny sprzęt są podatne na zapachy pochodzące z naturalnych olejów i potu, przez co łatwo jest im rozwinąć zapach stęchlizny. Aby uniknąć tego problemu, spryskaj wyściółkę eliminatorem zapachów i pozwól jej przewietrzyć się między kolejnymi użyciami. Pomoże to zablokować wszelkie zapachy, które mogą się rozwinąć i przedłużyć żywotność sprzętu. Podobnie możesz wyczyścić wyściółkę kasku ciepłą wodą i środkiem osuszającym, takim jak szampon dla dzieci. W przeciwieństwie do zwykłych detergentów, szampon dla dzieci jest mniej szorstki dla sprzętu sportowego i nie szczypie w oczy.

Innym łatwym sposobem zapobiegania nieprzyjemnemu zapachowi jest użycie nietoksycznego dezodorantu, takiego jak Force of Nature. Ten produkt zawiera wodę elektrolityczną, która jest wykonana z octu, soli i wody. Jest to uniwersalny środek czyszczący i dezodorant i istnieje już od ponad 50 lat. Wcześniej elektroliza wymagała masywnego przemysłowego sprzętu, który kosztował dziesiątki tysięcy dolarów, ale dziś technologia została zminiaturyzowana do urządzenia nablatowego.

Dbając o sprzęt sportowy, należy również pamiętać, aby nie wkładać spoconego sprzętu do pralki. Powodem tego jest fakt, że pot i bakterie mogą gromadzić się w torbach gimnastycznych i ubraniach. Pozostawienie tych rzeczy w torbie tworzy środowisko, w którym bakterie mogą się rozwijać i wytwarzać nieprzyjemny produkt uboczny. Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z tym problemem, powinieneś użyć sportowego sprayu dezynfekującego.