Zrozumienie różnych rodzajów medycyny sportowej

Zrozumienie różnych typów specjalistów medycyny sportowej i systemu opieki zdrowotnej może pomóc Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Pozwoli to określić, których specjalistów powinieneś zobaczyć. Powinieneś mieć podstawowe zrozumienie wszystkich rodzajów medycyny sportowej, w tym fizykoterapii, medycyny chiropraktycznej, chirurgii ortopedycznej i psychologii sportowej.

Fizykoterapia

Fizykoterapia jest ważnym elementem medycyny sportowej. Zadaniem fizykoterapeuty jest ocena zakresu ruchu, siły i elastyczności sportowca w celu zapobiegania lub leczenia urazów. Oprócz diagnozowania urazów, fizykoterapeuci sprawdzają również wzorce ruchowe pod kątem wadliwej mechaniki. Uzyskane w ten sposób wyniki pomagają w prowadzeniu leczenia.

Fizykoterapeuta może pomóc sportowcom w szybszym powrocie do zdrowia po urazach sportowych i jak najszybszym powrocie do uprawiania sportu. Ze względu na dogłębną znajomość układu mięśniowo-szkieletowego, są oni najlepiej wyposażeni do radzenia sobie z takimi problemami. Mogą pracować ze sportowcami, aby skorygować brak równowagi mięśniowej, zmierzyć zakres ruchu i zapewnić spełnienie specyfikacji technicznych.

Fizykoterapeuta może leczyć różne urazy i choroby, które są związane ze sportem. Mogą również stworzyć indywidualny schemat ćwiczeń, aby pomóc osobom pozostać zdrowym i aktywnym. Fizykoterapeuta może również przepisać ćwiczenia, aby pomóc zapobiec urazom poprzez poprawę wzorców ruchu i mechaniki. Podczas gdy istnieje wiele rodzajów terapii fizycznej, terapeuci medycyny sportowej są szczególnie kompetentni i przeszkoleni w specjalistycznej dziedzinie medycyny sportowej.

Fizykoterapeuta specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych, w tym tych spowodowanych przez kolizje, złamania i zwichnięcia. Lekarze medycyny sportowej mogą również skupić się na niechirurgicznym leczeniu ortopedycznym, które obejmuje zastrzyki z komórek macierzystych i osocza bogatopłytkowego. Zabiegi te pomagają dotkniętym tkankom i stawom leczyć się bardziej naturalnie, co może zapobiec lub opóźnić operację.

Ostatecznie, celem terapii fizycznej jest przywrócenie normalnej funkcji. Fizykoterapeuci skupiają się na wzmocnieniu mięśni i ścięgien, budowaniu wytrzymałości i poprawie elastyczności. Ostatecznie, fizykoterapeuci pomagają sportowcom wrócić do uprawiania sportu. Takie leczenie pomaga również zapobiegać kolejnym urazom. Celem jest przywrócenie jakości życia sportowca.

Fizykoterapeuci sportowi rozumieją niuanse różnych aktywności fizycznych, w tym bieganie, tenis, piłka nożna i koszykówka. Rozumieją, jak diagnozować i leczyć urazy w sposób, który pomaga im wrócić do gry tak szybko, jak to możliwe. Fizykoterapeuci są również w stanie nauczyć pacjentów, jak zapobiegać urazom i korzystać z narzędzi rehabilitacji medycznej, aby pomóc im utrzymać aktywny styl życia.

Fizykoterapeuci sportowi pomagają sportowcom odzyskać zdrowie po urazach sportowych i osiągnąć szczytową siłę fizyczną. Oni również kształcić trenerów i członków personelu. Fizykoterapeuta sportowy powinien być chętny do odpowiadania na pytania rodziców i sportowców.

Medycyna chiropraktyczna

Medycyna chiropraktyczna jest doskonałym sposobem leczenia urazów i bólu, którego młodzi sportowcy doświadczają na boisku. Nie tylko łagodzi ból, ale również wyrównuje kręgosłup, aby pomóc sportowcom wykonywać ich najlepsze. Utrzymując kręgosłup w dobrym ustawieniu, sportowcy mogą skupić się na prowadzeniu swojej drużyny do zwycięstwa. Oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie sportowców, chiropraktyka jest świetną opcją dla rodziców, którzy chcą mieć pewność, że ich dziecko pozostaje w szczytowej kondycji fizycznej.

Chiropractic lekarze rozumieją anatomiczne i fizjologiczne odpowiedzi na ruch i może zaoferować najlepsze opcje leczenia dla każdego konkretnego przypadku. Mogą również edukować sportowców na temat właściwych praktyk zdrowotnych, aby pomóc im uniknąć urazów. Na przykład, mogą dać zalecenia dotyczące technik rozgrzewki i schładzania, właściwej diety i ćwiczeń.

Chiropractic lekarze mogą również analizować efektywność ruchów osoby. Na przykład, kręgarz może użyć analizy chodu, aby określić, które części ciała osoby potrzebują regulacji, aby zapewnić prawidłową mechanikę biegu. Dodatkowo, chiropraktycy mogą pomóc pacjentom poprawić ich mechanikę swing w sportach takich jak golf i tenis. Badania pokazują, że do 40% tenisistów cierpi z powodu łokcia tenisisty. Ten rodzaj urazu może trwać od sześciu do 48 miesięcy, aby odzyskać od, ale chiropraktyka opieki może pomóc złagodzić objawy i pozwalają sportowców, aby wznowić swoje sporty.

Chiropraktyka jest świetną alternatywą dla leków przeciwzapalnych, operacji i długich procesów rehabilitacyjnych. Lekarze chiropraktycy mogą również pomóc sportowcom zapobiec dalszym uszkodzeniom poprzez odpowiednią opiekę. Ich celem jest pomoc pacjentom w powrocie do normalnego harmonogramu treningów tak szybko, jak to możliwe. Poprzez poprawę postawy i korekty wzorców ruchu, chiropraktyka może pomóc sportowcom uniknąć długiego i bolesnego czasu rekonwalescencji.

Chiropractic lekarze również pomóc sportowcom odzyskać od bólów głowy. Migrena lub napięcie związane bóle głowy mogą zakłócać życia osoby i zapobiec ich wykonywania ich najlepszych. Bóle głowy mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników, w tym wpływu i diety. Na szczęście chiropraktyka dostosowań są bardzo skuteczne w dostarczaniu ulgi od bólów głowy.

Chirurgia ortopedyczna

Chirurgia ortopedyczna dla medycyny sportowej obejmuje procedury dla złamanych kości i rozdartych więzadeł. Lekarze medycyny sportowej specjalizują się w leczeniu tych urazów i mogą pomóc sportowcom wrócić na boisko. Celem jest odzyskanie poziomu wydajności sprzed urazu. Lekarz medycyny sportowej będzie współpracował z pacjentem, aby zapewnić mu szybki powrót do zdrowia.

Lekarze ortopedzi korzystają z rozległych zasobów i są wyposażeni do leczenia urazów sportowych. Mogą również obsługiwać koordynację opieki dla pacjentów. Niektórzy ortopedzi kończą programy stypendialne, które pozwalają im specjalizować się w konkretnej dziedzinie medycyny. Te stypendia zazwyczaj trwają rok i pomagają lekarzom rozwijać podspecjalność. Szukaj akredytacji stypendium na profilu internetowym lekarza.

Wydział Chirurgii Ortopedycznej Uniwersytetu w Pittsburgu znajduje się przy 3471 Fifth Avenue w Pittsburghu, PA. Wydział ma reputację produkującą uznanych w kraju chirurgów ortopedycznych. Wydział jest powiązany z University of Pittsburgh Physicians i University of Pittsburgh Athletic Department.

Elspeth Macdonald jest tancerką, pisarką i projektantką. Przez większość życia była aktywna, brała udział w triathlonach i maratonach. Podczas gdy lubiła biegi przełajowe, miała niefortunną wpadkę podczas biegu po polnej drodze.

University of Pittsburgh School of Medicine jest jedną z najbardziej prestiżowych i wszechstronnych szkół medycznych w Stanach Zjednoczonych. Oferuje zaawansowane szkolenia i pełen zakres usług ortopedycznych. Aby ubiegać się o program, wnioskodawcy muszą wypełnić Centralny Serwis Aplikacyjny hostowany przez University of Pittsburgh.

Celem medycyny sportowej jest zapobieganie urazom i poprawa sprawności fizycznej poprzez odpowiednią diagnostykę i leczenie. Lekarze medycyny sportowej specjalizują się w zaburzeniach mięśniowo-szkieletowych i zapewniają kompleksową opiekę dla sportowców. Są również ekspertami w leczeniu przewlekłych schorzeń i ciężkich urazów. Ocenią oni urazy i zalecą odpowiednie leczenie.

Psycholog sportowy

Psychologowie sportowi pracują ze sportowcami w celu zwiększenia ich wydajności poprzez nauczenie ich, jak osiągnąć optymalną wydajność. Optymalna wydajność jest definiowana jako zdolność sportowca do dostarczenia 100% swojej wydajności w danym momencie. Zachowanie to charakteryzuje się wysoką jakością działań i koncentracją uwagi na istotnych wskazówkach dotyczących wydajności i cenionych celach odległych.

Badanie psychologii sportu ma długą historię. Po raz pierwszy rozpoczęło się w latach 60. i skupiło się przede wszystkim na sporcie wyczynowym. Sportowcy spędzają znaczną ilość czasu ćwicząc i angażując się w wysokiej jakości praktyki, aby móc rywalizować na najwyższym poziomie. Najlepsi wykonawcy często spędzają 10 lat lub więcej szkolenia, aby stać się wielkim w swoim sporcie.

Oprócz pomocy sportowcom w poprawie ich wyników, psychologia sportu bada psychologiczne aspekty sportowców i czynniki, które na nich wpływają. Badania te mają na celu pomóc sportowcom na wszystkich poziomach pokonać wyzwania i presje, które mogą wpłynąć na ich wydajność. Niektóre z głównych trendów w psychologii sportu koncentrują się na tym, jak procesy indywidualne i grupowe wpływają na wydajność.

Testy psychologiczne dostarczają obiektywnych, naukowych danych, które pomagają SPP stworzyć dokładny portret psychologiczny sportowców. Inwentarze poznawcze pomagają SPP zdiagnozować problemy ze zdrowiem psychicznym i określić, jak sportowcy przetwarzają informacje i emocje. Inwentarze uwagi i testy osobowości mierzą pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz służą do identyfikacji preferowanych stylów koncentracji. Dodatkowo, narzędzia specyficzne dla sportu mierzą zmienne istotne dla wydajności w środowisku sportowym.

Poznawcza psychologia sportu skupia się na tym, jak umysł działa w środowisku sportowym. Termin „uwaga” jest używany do zdefiniowania tej koncepcji i odnosi się do zdolności sportowca do skupiania się na informacjach i uczenia się nowych umiejętności. Kognitywna psychologia sportu obejmuje również badanie zespołu i osobistych interesów, takich jak równoważenie interesów sportowych.

Jedno badanie w szczególności wykorzystuje randomizowane próby kontrolowane, aby sprawdzić skuteczność interwencji poznawczo-behawioralnej. Uczestnicy badania zostaną podzieleni na sześć grup, każda składająca się z sześciu sportowców. Grupy przejdą dwie 2-godzinne sesje z wyszkolonym psychologiem sportowym. Podstawowym wynikiem w obu grupach będzie funkcjonalne zachowanie sportowe podczas zawodów, a także wyniki drugorzędne, takie jak lęk przed zawodami, zakłócenia poznawcze i negatywne oczekiwania dotyczące wyników. Oceny będą przeprowadzane przed i po interwencji, jak również po dwóch miesiącach obserwacji.